I Troféu de Orientação da Escola das Armasseg 11-10-2021 18:11
Results Sprintcreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl     Stno Name                                       YB Club                                 Time 



Escolas  (11)            1.2 km  10 m   11 C           

    1    90192 Diogo Santo                                12 [070] COC                            9:13 
    2     5941 Inês Pedro                                 14 [107] CAOS                          11:25 
    3     6621 JOÃO AZENHA                                11 [107] CAOS                          13:10 
    4     6746 Margarida Velez                            12 [185] ADRAA Avis                    13:42 
    5    90217 Silvia+ Carlota                               [107] CAOS                          20:39 
    6     6655 Joana Martinho                             15 [115] ATV                           36:18 



Infantis M  (6)          2.5 km  44 m   18 C           

    1     6590 Miguel Canana                              09 [133] GDU Azoia                     26:09 
    2     6343 ANTÓNIO OLIVEIRA                           09 [070] COC                           27:15 
    3    90205 Salvador Serrão                               [1564] Individual POR               29:04 
    4     5436 Manuel Henrique Raposo                     11 [128] COALA                         58:05 



Infantis F  (6)          2.5 km  44 m   18 C           

    1     6498 MARIA OLIVEIRA                             10 [070] COC                           45:12 
    2     5333 Juliana Pedro                              11 [107] CAOS                          47:59 
    3    90212 Matilde Monteiro                              [1564] Individual POR               59:36 
    4    90211 Marta Monteiro                                [1564] Individual POR             1:21:14 



Jovens 1M  (11)          3.1 km  46 m   18 C           

    1     4222 João Pedro                                 07 [107] CAOS                          22:50 
    2     6623 Tiago Oliveira                             07 [094] CPOC                          23:55 
    3     6503 Dinis Santo                                07 [070] COC                           25:33 
    4     6658 Bernardo Contente                          09 [114] COA                           27:01 
    5    90160 NUNO MATOS                                 07 [3152] ESPinhal Novo                27:07 
    6    90152 Guilherme Cravo                            07 [3152] ESPinhal Novo                28:47 
    7    90148 Rodrigo Parreira                           06 [3152] ESPinhal Novo                30:15 
    8     5904 Miguel Dias                                06 [094] CPOC                          31:58 
    9    90140 Francisco Pimenta                          06 [3152] ESPinhal Novo                33:14 
   10    90141 Dinis Guerreiro                            06 [3152] ESPinhal Novo                41:50 



Jovens 1 F  (5)          2.8 km  46 m   17 C           

    1     6371 Matilde Batista                            07 [070] COC                           28:23 
    2     6369 Maria Nazaré                               07 [070] COC                           30:01 
    3     6622 MARIA AZENHA                               07 [107] CAOS                          35:15 
    4    90151 MARIANA CRUZ                               07 [3152] ESPinhal Novo                36:08 
    5    90149 SARA GALVÃO                                07 [3152] ESPinhal Novo                38:54 



Jovens 2M  (9)           3.1 km  46 m   18 C           

    1     5671 DINIS LOPES                                05 [107] CAOS                          18:19 
    2     6287 Afonso Ferreira                            04 [094] CPOC                          20:09 
    3     6452 José Reis                                  03 [090] ADFA                          20:51 
    4    90150 Miguel Miranda                             04 [3152] ESPinhal Novo                28:48 
    5     6299 ANDRE BARROS                               05 [052] GD4C                          29:22 
    6     6659 João Nascimento                            05 [114] COA                           35:05 



Jovens 2F  (10)          2.8 km  46 m   17 C           

    1     6515 Joana Canana                               06 [133] GDU Azoia                     19:30 
    2     6413 Leonor Ferreira                            06 [094] CPOC                          20:25 
    3     6522 Sofia Pulquério                            06 [133] GDU Azoia                     21:03 
    4     5784 Carolina Rusga                             06 [133] GDU Azoia                     21:56 
    5     6327 Beatriz Coelho                             04 [033] Clube TAP                     22:04 
    6     6650 Lara Cerqueira                             05 [090] ADFA                          22:57 
    7     6208 Patricia Rosa                                 [070] COC                           28:51 
    8     6553 Matilde Salgueiro                          05 [090] ADFA                          31:46 



Seniores M  (24)         3.6 km  54 m   26 C           

    1     5737 Vasco Mendes                                  [133] GDU Azoia                     18:56 
    2     5074 RODRIGO OLIVEIRA                           02 [070] COC                           19:42 
    3     6053 Pedro Lagarto                              03 [022] CLAC                          19:55 
    4     2816 Jorge Fortunato                            89 [007] Ori-Estarreja                 21:52 
    4     1708 Gonçalo Mota                               81 [033] Clube TAP                     21:52 
    6     3555 FILIPE DIAS                                85 [052] GD4C                          23:14 
    7    90199 Alfredo Gualdino                           91 [144] COAC                          23:51 
    8     2969 Domingos Martins                           89 [052] GD4C                          23:58 
    9     5061 Manuel Pereira Lopes                       96 [090] ADFA                          26:38 
   10     2831 Daniel Raposo                              80 [128] COALA                         27:13 
   11     3633 Marco Martins                              94 [022] CLAC                          28:06 
   12     5218 Miguel Gualdino                               [144] COAC                          28:58 
   13     5216 Nuno Santos                                96 [090] ADFA                          29:26 
   14    90002 Narciso Santos                             71 [107] CAOS                          29:56 
   15     6665 Gonçalo Antunes                            93 [094] CPOC                          30:14 
   16     6989 Daniel Santos                              87 [070] COC                           30:28 
   17    90203 Mans Grebach                                  [1564] Individual POR               32:35 
   18     5980 Rafael Silva                               87 [056] COViseu - Natura              33:39 



Seniores F  (8)          3.1 km  48 m   22 C           

    1     5288 Stepanka Betkova                           87 [166] ADM Ori-Mondego               20:00 
    2     4112 Inês Pinto                                 92 [052] GD4C                          21:19 
    3     5659 Raquel Henriques                           00 [094] CPOC                          26:14 
    4    90062 Catarina Reis                                 [999] EscolaArmas                   31:13 
    5    90185 Irina Soares                               98 [2108] AFA                          33:47 
    6    90202 Raquel Santos                                 [1564] Individual POR               38:02 
    7    26683 Catarina Fernandes                         94 [094] CPOC                          48:53 



Veteranos M I  (33)      3.6 km  54 m   26 C           

    1     2375 TIAGO LOPES                                78 [107] CAOS                          21:35 
    2     1872 Nuno Ferreira                              76 [094] CPOC                          21:44 
    3     3593 JOSÉ PEREIRA                               78 [005] CP Armada                     22:55 
    4     2772 JORGE SANTOS                               79 [107] CAOS                          24:00 
    5    90028 José Rodrigues                             81 [999] EscolaArmas                   25:14 
    6     5524 Manuel Real                                77 [159] COAAL                         25:24 
    7     2703 Duarte Santo                               77 [070] COC                           25:59 
    8    90124 Emanuel Pinto                              80 [1564] Individual POR               26:43 
    9     6448 Bruno Moreiras                                [005] CP Armada                     26:48 
   10     1967 Luís Bucha                                 70 [008] CP EPAL                       26:54 
   11     2099 José Bernardo                              68 [070] COC                           27:05 
   12     4328 Luis Miguel Martinho                       70 [115] ATV                           27:30 
   13     4410 Ricardo Pereira                            76 [115] ATV                           28:18 
   14     4106 Nelson Monteiro                            76 [005] CP Armada                     28:32 
   15    90207 José Tomé                                     [1564] Individual POR               30:10 
   16     1215 NUNO LEMOS                                 75 [157] AFAP                          30:14 
   17     3913 Alberto César                              70 [052] GD4C                          30:36 
   18     6754 Jorge Rocha                                77 [185] ADRAA Avis                    31:45 
   19     4227 Jorge Almeida                              73 [070] COC                           31:47 
   20     2700 Joel Morgado                               77 [070] COC                           31:51 
   21     1325 Nuno Rebelo                                79 [007] Ori-Estarreja                 32:12 
   21     2999 António Baptista                           69 [115] ATV                           32:12 
   23     2444 Bruno Silva                                74 [166] ADM Ori-Mondego               32:34 
   24     1285 Duarte Lopes                               70 [094] CPOC                          33:00 
   25     6815 Fernando Alves                             79 [157] AFAP                          34:34 
   26    90097 Luís Soares                                66 [2059] Clube OGMA                   35:43 
   27     3081 ALBERTO BARROS                             69 [052] GD4C                          37:30 
   28     2244 Cláudio Tereso                             70 [115] ATV                           39:09 



Veteranos F I  (13)      3.1 km  48 m   22 C           

    1     6582 Suzana Lampreia                            76 [005] CP Armada                     25:33 
    2     1005 Kátia Almeida                              72 [094] CPOC                          28:04 
    3     5696 Ana Casaca                                 76 [133] GDU Azoia                     31:37 
    4     5296 Cátia Marques                              77 [070] COC                           33:24 
    5     6516 M Jesus Leão                               66 [133] GDU Azoia                     37:32 
    6     1693 LIDIA SANTANA                              72 [107] CAOS                          37:59 
    7     2243 Maria João Borges                          71 [115] ATV                           49:43 



Veteranos M II  (40)     3.1 km  46 m   18 C           

    1    90027 Sérgio Contente                            74 [999] EscolaArmas                   20:33 
    2    90087 Mário Marques                              64 [1564] Individual POR               22:25 
    3    90021 Rui Costa                                  66 [999] EscolaArmas                   24:10 
    4     1905 Vitor Rodrigues                            54 [094] CPOC                          24:14 
    5     1364 Hélder Ferreira                            69 [070] COC                           24:49 
    6     2667 João Martins                               67 [022] CLAC                          25:34 
    7     1937 Tó-Zé Silva                                66 [070] COC                           25:38 
    8     1657 Luis Dias                                  70 [094] CPOC                          25:40 
    9     1931 Carlos Monteiro                            58 [070] COC                           25:54 
   10     4656 José Bolrão                                64 [070] COC                           26:26 
   11     1344 Antonio Pina                               66 [157] AFAP                          26:29 
   12     1391 António Matias                             57 [022] CLAC                          28:12 
   13     3010 Paulo Santos                               67 [003] CIMO                          28:16 
   14     5551 David Afonso                               66 [033] Clube TAP                     29:00 
   15     1912 Hélder Machado                             73 [107] CAOS                          30:07 
   16     1907 Carlos Coelho                              61 [094] CPOC                          30:49 
   17     1851 Escada da Costa                            56 [128] COALA                         31:18 
   18     1173 Dinis Costa                                57 [107] CAOS                          31:43 
   19     6649 José Henriques                             65 [094] CPOC                          32:03 
   20     3997 Jorge Artur                                55 [090] ADFA                          33:37 
   21     4783 Carlos Fortunato                           62 [007] Ori-Estarreja                 33:58 
   22     6747 Joaquim Luís Vid Pereira                   58 [1564] Individual POR               40:09 
   23     6694 Sérgio Canana                              75 [133] GDU Azoia                     40:46 
   24     1576 Francisco Coelho                           44 [033] Clube TAP                     41:13 
   25    90216 Lourenço Azenha                               [107] CAOS                          41:29 
   26    26756 Rui Oliveira                               61 [185] ADRAA Avis                    49:09 
   27     6854 Dalmindo Natividade                        50 [1000] Individual POR Fed           55:57 
   28     4440 Coelho dos Santos                          46 [007] Ori-Estarreja               1:15:37 



Veteranos F II  (16)     2.8 km  46 m   17 C           

    1     1952 Isabel Monteiro                            58 [070] COC                           26:32 
    2     2849 Alexandra Coelho                           68 [052] GD4C                          30:23 
    3     4730 Assunção Almeida                           59 [151] GafanhOri                     32:26 
    4    26479 Fátima Emauz                               68 [094] CPOC                          34:49 
    5     6479 Fátima Emauz                               68 [094] CPOC                          35:30 
    6     6547 Teresa Ribeiro                             65 [033] Clube TAP                     38:02 
    7     3421 Susana Figueiredo                          75 [094] CPOC                          44:24 
    8     1390 Maria de São João                          53 [022] CLAC                          44:56 
    9     1018 Isilda Santos                              45 [1000] Individual POR Fed           46:32 
   10     6801 Sofia Álvares                              70 [107] CAOS                          49:00 
   11    90218 Silvia Henriques                              [107] CAOS                          58:37 
   12     1393 PAULA JOAQUIM                              57 [022] CLAC                        1:08:01 
   13    90195 Teresa Oliveira                            66 [185] ADRAA Avis                  1:23:10 



Aberto 1  (20)           2.5 km  44 m   18 C           

    1    16856 CarlotaP+HelderP                              [185] ADRAA Avis                    21:31 
    2    90159 João Diogo Perei Félix                     06 [1564] Individual POR               32:21 
    3    90125 António Maria Garcia                       06 [1564] Individual POR               32:22 
    4    90137 CarlosN+DiogoN                                [185] ADRAA Avis                    34:13 
    5    90042 Anabela Lopes                              70 [070] COC                           36:56 
    6    90036 Jocelyne Antunes                           76 [107] CAOS                          38:46 
    7     6540 Núria Ruiz                                 92 [007] Ori-Estarreja                 45:15 
    8    90176 Tiago Ondrej Sequeira                      14 [1896] Individual CZE               45:29 
    9    90136 Miguel e familia                           21 [1564] Individual POR               45:40 
   10     6814 NOÉMIA JORGE                               78 [107] CAOS                          49:42 
   11     6755 José Guilherme                             65 [185] ADRAA Avis                    50:25 
   12    90201 Tiago+ Marcia+Rodrigo                         [1564] Individual POR               50:40 
   13    90171 Susana Alves                               81 [157] AFAP                        1:08:39 
   14     6695 Célia Canana                               77 [133] GDU Azoia                   1:32:51 



Aberto 2  (35)           2.8 km  46 m   17 C           

    1     6732 Jorge Nunes                                79 [185] ADRAA Avis                    28:36 
    2    90153 Iara Pó                                    05 [3152] ESPinhal Novo                29:02 
    3     6822 EugénioS+NairA                                [1564] Individual POR               33:02 
    4     6792 Noémia Mesquita                            86 [1000] Individual POR Fed           35:53 
    5     2209 LuísB+MiguelS                                 [103] ADADesnível                   36:59 
    6    16858 InêsF+TeresaP                                 [185] ADRAA Avis                    41:48 
    7    90143 Ana Beatriz Vedrasco                       07 [3152] ESPinhal Novo                41:59 
    8     2100 AnaV+TiagoS                                   [103] ADADesnível                   42:37 
    9    90037 Paulo Gonçalves                            81 [1564] Individual POR               42:42 
   10     6796 Ana Velez                                  75 [185] ADRAA Avis                    42:56 
   11    90197 LuisSantos+ MariaJardim+MirianSantos          [103] ADADesnível                   46:13 
   12    90147 Gil Justino                                06 [3152] ESPinhal Novo                47:22 
   13    90101 Francisco Morgado                          16 [070] COC                           50:33 
   14    90138 Afonso Marques                             08 [3152] ESPinhal Novo                54:54 
   15    90155 Carlos Kaiseler                            08 [3152] ESPinhal Novo                55:28 
   16    90139 Dinis Kaiseler                             05 [3152] ESPinhal Novo                55:39 
   17    90142 Daniel Pó                                  71 [3152] ESPinhal Novo                56:27 
   18    90191 Anabela Natividade                         82 [1000] Individual POR Fed           59:00 
   19     3157 Liliana Oliveira                           90 [052] GD4C                        1:26:51 
   20    90157 Isabel Barros                              60 [1564] Individual POR             1:29:19 
   21    90158 Marilia Carvalho                           60 [1564] Individual POR             1:29:20 



Aberto 3  (20)           3.1 km  48 m   22 C           

    1     5925 PEDRO TIAGO GOMES                          90 [159] COAAL                         25:55 
    2     6847 AnabelaP+AngeloR                              [185] ADRAA Avis                    36:23 
    3    90188 Paulo Martins                              71 [1564] Individual POR               38:39 
    4    90003 ConstançaC+Simão SofiaC                       [12230] Villakulla                  52:56 
    5     6794 Ana Maria Conceição                        57 [056] COViseu - Natura            1:00:17 
    6    90194 Luís Avelar                                73 [1564] Individual POR             1:05:52 
    7    90013 Luís Ribeiro                               74 [12235] Comer&Beber               1:08:13 
    8    90011 Susana Sousa                               75 [12235] Comer&Beber               1:08:21 
    9    90080 Ana Cristina Neves                         71 [12235] Comer&Beber               1:08:37 
    9    90010 Eduardo Bernardo                           71 [12235] Comer&Beber               1:08:37 
   11    90081 Isaura Pinto                               61 [12235] Comer&Beber               1:09:18 
   12    90014 Ana Sofia Ribeiro                          74 [12235] Comer&Beber               1:09:26 
   13    90012 Elisabete Conceição                        69 [12235] Comer&Beber               1:09:32